آزادی معنوی (آزادی معنوی)

 

مقام معظم رهبری درباره کتاب «گفتارهای معنوی» می‌فرمایند: «خودتان را برخوردار از معارف کنید؛ البته راهش آشنایى با قرآن، انس با قرآن، انس با نهج‌البلاغه، انس با صحیفه سجادیه است. خیلى از این تردید‌ها، نگرانى‌ها و زنگارهایى که انسان در یک مواردى در دل دارد، با مطالعه این‌ها تبدیل می‌شود به شفافیت و روشنى؛ انسان می‌فهمد، راه را می‌شناسد، کار را می‌شناسد، هدف را می‌شناسد. مثلاً مطالعه کتاب «گفتارهاى معنوى» شهید مطهرى متناسب با همین ایام ماه رمضان است.»

این کتاب اولین‌بار در سال ۱۳۶۵ مشتمل بر ۱۳ سخنرانی استاد مطهری منتشر شده و سپس در چاپ نوزدهم با افزودن دو سخنرانی دیگر تجدید چاپ شد. «گفتارهای معنوی» پس از چند چاپ از سوی ناشر به «آزادی معنوی» تغییر نام داد و تاکنون بیش از ۵۲ بار چاپ شده. این کتاب در ۲۷۲ صفحه توسط انتشارات صدرا منتشر شده است.

” گفتارهای معنوی ” مجموعه‌ای است متشکل از سیزده گفتار از استاد شهید مرتضی مطهری در موضوعات مختلف . تاریخ و مکان ایراد هر یک از سخنرانیها در ابتدای آنها ذکر گردیده است . این گفتارها از آن جهت در یک مجموعه گرد آوری شدند که موضوعات همه آنها در اطراف مسائل معنوی‌ است و این کار دو حسن دارد یکی اینکه ذهن خواننده در طول مطالعه کتاب‌ در مسائلی از یک سنخ سیر می‌کند و دیگر آنکه آثار چاپ نشده استاد شهید با نظم خاصی انتشار یافته دچار پراکندگی نمی‌گردد .

 

 

درباره‌ی book-book

همچنین ببینید

سیری در سیره نبوی

این کتاب داراى سه بخش است. بخش اول که «دیباچه» نام گرفته شامل دو مقاله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.