رمان شیطان و دوشیزه پریم

داستان کتاب شیطان و دوشیزه پریم از جایی شروع می‌شود که:

یک غریبه به روستای دور افتاده ویسکوز می‌رسد، همراهش کوله پشتی حاوی یک دفتر ضخیم و یازده شمش طلا می‌باشد. او به دنبال پاسخ به یک سؤال است که او را عذاب می‌دهد: آیا انسان‌ها، در اصل، خوب یا بد هستند؟

در دنیا دو مقوله «خیر» و «شر» وجود دارند که همیشه در تضاد هم قرار دارند. در این کتاب، به همین دو مقوله پرداخته شده که یک‌سوی آن خدای یگانه و سوی دیگر شیطان قرار دارند.

این کتاب سومین و آخرین کتاب از سه گانهٔ پائولو کوئلیو است. در هر کدام از این کتاب‌ها به یک هفته زندگی انسان‌هایی معمولی پرداخته می‌شود، که هر کدام، به یک باره خود را پیش روی عشق، مرگ، یا قدرت میابند.

بریده‌ای از کتاب شیطان و دوشیزه پریم

یک شبی دوستانش را به خانه‌اش دعوت کرد و برای شام یک تکه گوشت چرب و نرم پخت. ناگهان دید که نمک تمام شده است. پس پسرش را صدا زد و گفت:« برو به ده و نمک بخر. اما به قیمت بخر، نه گران‌تر و نه ارزان‌تر.»

پسرک تعجب کرد:« پدر، می‌فهمم که نباید گران‌تر بخرم. اما اگر بتوانم کمتر پول بدهم، چرا کمی در پول‌مان صرفه‌جویی نکنم؟»

پدر گفت:« کسی که نمک را زیر قیمت می‌فروشد، حتما به شدت به پول احتیاج دارد. کسی که از این موقعیت استفاده می‌کند، نشان می‌دهد که به عرق و مبارزه‌ی یک انسان برای تولید نمک، احترام نمی‌گذارد.»

درباره‌ی نویسنده

پائولو کوئلیو متولد اوت سال ۱۹۴۷، نویسنده ی معاصر پرتغالی است که رمان های او بسیار در میان مردم سراسر دنیا طرفدار دارد. کوئلیو از سال ۲۰۰۷ سفیر صلح سازمان ملل در زمینه‌ی فقر و گفت و گوی بین فرهنگی است. او همچنین مدافع آزاد شدن مخدرهایی همچون ماریجوانا و کوکائین است چراکه ممنوع بودن آنها را عامل جذابیت شان می داند و خودش هم در این باره تجربیات تلخی دارد. کتاب کیمیاگر او پرفروش‌ترین کتاب برزیلی است. او از زمان انتشار این کتاب تقریبا هر دو سال یک بار یک رمان نوشته. آثار وی به ۷۱ زبان ترجمه شده اند.

درباره‌ی book-book

همچنین ببینید

عرفان حافظ

این کتاب مجموعه‌اى است مشتمل بر پنج جلسه کنفرانس استاد شهید مطهری که در حدود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.